bip logo facebook logo

Doradczyni metodyczna p. Jolanta Sulma w projekcje ESERO-Polska „O kosmosie przy kawie”.

Projekt ESERO-Polska  „O kosmosie przy kawie”, to cykl spotkań online prowadzonych z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.  Justyna Średzińska -koordynatorka programu zaprasza do rozmowy naukowców, edukatorów i nauczycieli, by w luźnej atmosferze, przy kawie, porozmawiać od czego zacząć i jak zbudować zainteresowanie dzieci i młodzieży zagadnieniami kosmicznymi oraz w jaki sposób nauczyciele mogą się do takich zajęć przygotować.

Na czerwcowe spotkanie zaproszenie otrzymała pani Jolanta Sulma, Ambasadorka Kosmiczna ESERO-Polska oraz doradczyni metodyczna z fizyki w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. Tematem spotkania były zagraniczne warsztaty, jako sposób na łatwe rozszerzenie granic. Doradczyni opowiadała o projekcie Atomy Wiedzy, który zakłada współpracę i wymianę nauczycieli z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie. Ambasadorka, która wzięła udział w I edycji projektu, zachęcała nauczycieli do odwiedzenia CERN u, szczegółowo omawiając, w jaki sposób się do takiego wyjazdu przygotować.

Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem są liczne maile od zainteresowanych udziałem w projekcie nauczycieli.

Komentarze są wyłączone.