bip logo facebook logo

Wystawa “Polski Gen Wolności”.

Od 25 września br. dzięki staraniom Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku i brzeskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie można oglądać wystawę plenerową przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie „Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”. Otwarcie wystawy miało miejsce 1 października 2020r. w Powiatowym Centrum Edukacji, a w uroczystości udział wzięli: starosta brzeski Pan Andrzej Potępa, dyrektor IPN w Krakowie Pani Cecylia Radoń,  kurator wystawy Pan Piotr Milczanowski, dyrektorzy brzeskich szkół ponadpodstawowych oraz młodzież z ZSBiT  i LO w Brzesku.

Prezentowana wystawa to podróż przez historię milionów przodków. To długa droga od antyrosyjskiej konfederacji barskiej aż po czyn zbrojny z lat I wojny światowej. To krew przelana na polach bitew, rodzące się i ewoluujące koncepcje społeczne i polityczne, to wreszcie patriotyczna twórczość wieszczów, najsławniejszych polskich pisarzy, poetów, malarzy i muzyków.
To 150 lat wielkich zmagań na wszystkich polach ludzkiej aktywności, które
w 1918 r. przyniosły upragnioną wolność.

Partnerami krakowskiego IPN są w tym przedsięwzięciu: starosta brzeski Andrzej Potępa,  brzeska filia Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.

Komentarze są wyłączone.
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast
X